A jövőkutatás a jövőbeni fejlődési és fejlesztési lehetőségek sokoldalú feltárását segítő tudomány. A jövőkutatás szemléleti és módszertani segítséget nyújt a különböző, jövőnket érintő és alakító hatásokról, valamint azok jövőt befolyásoló és formáló társadalmi-humán tényezőinek kutatásában.
A cél rövid, közép és hosszú távú demográfiai előrejelzések készítése egy újfajta modellezés alapján, amely már meglévő és használt módszereket ötvöz.
A modellezés során olyan modell került kidolgozása, amely egyszerre több rendszerdinamikai előrejelzést használ, és azokban a különböző típusú paraméterek értékei eltérnek egymástól. Erre a problémára ideális lehet az evolúciós módszer olyan alkalmazása, ahol minden egyed egy különálló rendszerdinamikai rendszert képvisel, és az egyedek génállománya pedig paraméterekkel van megadva. Az evolúciós módszerben használatos mutáció felelős azért, hogy az egyes egyedek különbözzenek egymástól. A keresztezés két egymástól független rendszer felhasználásával történik. Ez az eljárás garantálja azt, hogy az újonnan létrejövő egyed bizonyos mértékben hasonlítson a már meglévőekhez, de ugyanakkor bizonyos mértékben el is térjen azoktól. A szelekció különböző feltételek, vagy azok kombinációja alapján történhet. Ezek például a következőek lehetnek: születések száma, egészségügyi állapot, szülőkorú nők alakulása, nyugdíjas/gyerekek aránya, munkaképes népesség, stb..
A kidolgozott modell nagymértékben párhuzamosítható, aminek következtében GPU-ra történő implementálásra is teljes mértékben alkalmas. Ily módon a CPU-ra és a GPU-ra implementált változatok közötti sebességbeli különbségek összehasonlíthatóak a különböző komplexitású alternatívákon. Ugyanakkor a GPU-ra történő alkalmazási algoritmust optimalizálni kell az egyes gyártók célhardvereire.